Behatolástesztelés
Az online biztonság szorosan összefonódik a vállalatok működőképességével. Egyre inkább előtérbe kerül a téma, mivel egy jól irányzott hackertámadással sokszor komoly veszteségeket kénytelenek elkönyvelni a vállalkozások.
A behatolástesztelés kulcsfontosságú eszköz a digitális környezet védelmében. Célja, hogy feltérképezze az esetleges sebezhetőségeket és gyenge pontokat a rendszerekben, még mielőtt a rosszindulatú szereplők kihasználnák ezeket. A behatolástesztelés révén képesek vagyunk azonosítani és javítani az esetleges biztonsági réseket. A folyamatos behatolástesztelés része a proaktív biztonsági stratégiánknak, amelynek célja mindig egy lépéssel a rosszindulatú támadók előtt járni.
![](https://ait.hu/wp-content/uploads/2023/11/1680607824609.jpg)
![](https://ait.hu/wp-content/uploads/2023/11/41178096-internet-security-background-1024x655.jpg)
Online csalások és phishing
A phishing gyakran alkalmazott támadási forma, célja az áldozatok megtévesztése, hogy személyes vagy pénzügyi információkat osszanak meg, azonban nem köztudott, hogy adathalászat áldozatai nem csak akkor lehetünk, ha mi vagyunk a támadók célpontjai, hanem akkor is, ha mi vagyunk a támadók eszközei.
A phishing támadások egyik gyakran alkalmazott stratégiája, hogy a támadók a weboldal üzemeltetőinek eszközeit használják fel a phishing oldalak elhelyezésére. Ezen eszközök között szerepelhetnek olyan gyengén védett vagy feltört weboldalak. Miután a támadók hozzáférést szereztek ezekhez a weboldalakhoz, itt helyezik el a hamisított, ám látszólag hiteles webhelyeket (például hamis banki weboldalak), amelyeket arra terveztek, hogy áldozataik átverésével érzékeny információkat szerezzenek meg tőlük.